INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW

W postępowaniach o wartości przekraczającej progi unijne od dnia 30.03.2020 r. dokumenty i wszelka korespondencja będą publikowane i przekazywane wyłącznie na platformie elektronicznej.
Wejście na platformę poprzez link:https://ums.ezamawiajacy.pl

Wykonawca celem skorzystania z platformy winien z odpowiednim wyprzedzeniem założyć darmowe konto na platformie.
W przypadku pytań prosimy o skorzystanie z pomocy Centrum Wsparcia Klienta Info Marketplanet, które udziela wszelkich informacji związanych z procesem składania ofert, rejestracji czy innych aspektów technicznych platformy, dostępne codziennie od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 17.00 pod nr tel. 22 576 87 90 lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. gdzie otrzymacie Państwo pełne wsparcie.

W postępowaniach o wartości poniżej progów unijnych istnieje możliwość publikowania i przekazywania dokumentów oraz korespondencji na platformie elektronicznej. Jednocześnie Zamawiający informuje, że w przypadku braku możliwości złożenia ofert i innych dokumentów w postaci elektronicznej dopuszcza się złożenie ich w sposób tradycyjny.

OTWARCIE OFERT W SYTUACJI ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

W związku z pojawiającymi się pytaniami, dotyczącymi możliwości przeprowadzenia otwarcia ofert poprzez transmisję online w obecnej sytuacji epidemicznej, Urząd Zamówień Publicznych informuje, że:

W ocenie UZP transmisja on-line z otwarcia ofert, w zaistniałej sytuacji zagrożenia epidemicznego, w sposób wystarczający realizuje zasadę, o której mowa w art. 86 ust. 2 Ustawy Prawo zamówień publicznych.

Przepis ten stanowi, że otwarcie ofert jest jawne i następuje bezpośrednio po upływie terminu do ich składania, z tym, że dzień, w którym upływa termin składania ofert, jest dniem ich otwarcia. Tym samym brak możliwości fizycznej obecności zainteresowanych osób przy otwarciu ofert z jednoczesnym zapewnieniem transmisji online i podaniu uprzedniej informacji o transmisji - nie będzie stanowić naruszenia przepisów Ustawy Pzp.